Şort giydiği için saldırıya uğrayan Eroğlu: Peşini bırakmayacağım

0
41
Şort giydiği için saldırıya uğrayan Eroğlu: Peşini bırakmayacağım
Şort giydiği için saldırıya uğrayan Eroğlu: Peşini bırakmayacağım

Antalya’da şortla çöp dökmeye gittiği için komşusunun saldırısına uğrayan üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, saldırganın ifadesi alındıktan sonradan özgür bırakılmasına tepki gösterdi. Olay, 11 Mayıs günü saat 04.00 sıralarında Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesi’nde meydana geldi.

4 katlı bir apartmanın giriş katında ailesiyle oturan Elif Ülkü Eroğlu, sahurdan daha sonra şortla çöp atmaya çıktığı sırada 4’üncü katta oturan komşusu Mahsun Tatar ile karşılaştı. Eroğlu, olay anının şöyle anlattı: “Ailemle birlikte sahur yaptık. Sabaha aleyhinde 04.00 sıralarıydı. Sahur sonrası üzerimde şortumla çöp dökmeye çıktım. Evimin 30-40 metre ötesinde konteynere gittim. Dönüşte, aynı binada oturduğum Mahsun tatar önce dik tepede olan baktı. ‘Neden bakıyorsun?’ deyince ‘O.. musun, niye böyle giyiniyorsun? Bizim mahallede böyle şeyler olmaz’ dedi. ‘Sana mı soracağım, istediğimi giyerim’ deyince de üzerime saldırdı. Saçımdan tuttu, dirseğiyle sırtıma ve boynuma vurmaya başladı. Saçımdan sürükledi. Ben de canım yandığı için ayağımda yer alan terlikle arabasına tekme attım. sonradan ailem gelince, kavga son buldu. Polis merkezine gidip, davacı olduk” dedi.

Darp ve hakaret suçundan ifadesi alınan Mahsun Tatar “Otomobilime tekme atarak hasar verdi. Ben de o yüzden saçını tuttum” diye ifade verdi ve adli teftiş şartı ile özgür bırakıldı. 

Şu an bir arkadaşının evinde kaldığını söyleyen Elif Ülkü Eroğlu, korktuğu için evine gidemediğini söyleyerek, “Olayın peşini bırakmayacağım. Canice almasını istiyorum. Bu böyle bitmeyecek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here