Soylu normalleşme için 17 Mayıs’ı işaret etti

0
61
Soylu normalleşme için 17 Mayıs'ı işaret etti
Soylu normalleşme için 17 Mayıs'ı işaret etti

Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Emniyet ve Acele Durumlar Koordinasyon Merkezi’ni (GAMER) ziyaret etti. İllere online şekilde bağlanarak bütün kapanma tedbirleri ile ilgili trafik ve asayiş durumlarına ilişkin veri aldı.

İzmir ve İstanbul ve Antalya ilk olarak almak üzere birçok ile canlı bağlanan Aristokrat, yurttaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için Bakanlık birimlerinin görevinin başında olduğunu belirtti.

DÖNÜŞ YOLLARINDA DENETİM SIKILAŞTIRILACAK

Bayram öncesinde tam kapanma tedbirlerine uyarı noktasında gösterdikleri gayreti bayram süreci ve ardından da devam ettireceklerini ifade eden Asilzade, “En manâlı meselelerimizden biri bayram sonrası gezi belgesi alıp da dönenler olacaklardır. Bunların aşırılık yapacağı trafik güzergahlarındaki tedbirler ve denetimlerin benzer şekilde devam etmesi lüzumlu.” diye konuştu.

NORMALLEŞME İÇİN 17 MAYIS BEKLENİYOR

Bakan Aristokrat, mevcut yasakların son tarihi olan 17 Mayıs gününe ilişkin açıklamalarda da bulundu. Soylu, “17 Mayıs 05.00’e dek tedbirlerimiz geçerli. 17 Mayıs günü ne olacağını, nasıl, ne şekilde olacağını vatandaşımızla paylaşırız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here