Sözleşmeli öğretmenlik mülakat (sözlü imtihan) sonuçları ne vakit açıklanacak? MEB görüşme sonuç tarihi…

0
21
LGS tercihleri ne süre başlayacak? MEB LGS 2021 seçim tarihleri belirli oldu mu?
LGS tercihleri ne süre başlayacak? MEB LGS 2021 seçim tarihleri belirli oldu mu?

Binlerce öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen KPSS sonrası elde edilen puanlar ortaya çıkmış ve ödev yapılacak alanlarda belirtilen bir sayıda öğretmen mülakatlara çağrılmıştı. Görüşme sürecinin de tamamlanmasının arkasında gözler MEB’in sözlü sınav sonucu açıklamasına çevrildi. İşte sonuçların duyurulacağı o tarih ve adayların sonuçlara itiraz edebilecekleri dönem…

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK GÖRÜŞME SONUÇLARI NE VAKIT AÇIKLANACAK?

Devir takviminde bulunan bilgilere göre sözlü imtihan sonuçlarının ilanı 8 Temmuz’da yapılacak. Sonuçların duyuru edilmesinin ardındaki da 12-16 Temmuz tarihleri aralarında görüşme sonuçlarına itiraz edilebilecek. İtirazların sonuçları ise 2 Ağustos’ta belirtilen olacak.

Tüm sıralamalar belirlendikten daha sonra 1-6 Eylül tarihleri arasında görev tercihleri alınacak. Atama tercihlerinin sonuçları ise 8 Eylül’de belirtilen olacak. Adaylar tatmin edici puanlara sahipse 8 Eylül itibariyle görev alacakları okulları öğrenmiş olacaklar.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi mülakat sonuçlarının e-devlet üzerinden erişime açılması bekleniyor. Sonuçlar tekrar bu adresten açıklanırsa ilgili bağlantı üzerinden öğrenilebilecek.

E DEVLET GÖRÜŞME SONUÇLARI SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here