Stadyumlara Giriş Tedbirleri genelgesi!

0
13
Stadyumlara Giriş Tedbirleri genelgesi!
Stadyumlara Giriş Tedbirleri genelgesi!

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Stadyumlara Giriş Tedbirleri” konulu ek genelge gönderdi.

Genelgede müsabakalarda uygulanacak Kovid 19 tedbirlerinin daha önce Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bildirildiği hatırlatıldı.

Ancak son günlerde Türkiye Futbol Federasyonunun “Müsabakalarda Uygulanacak Kovid-19 Tedbirlerine İlişkin Talimatında” aşı takvimini tamamlamamış ya da hastalığı geçirmemiş şahısların stadyuma alınmaması hususunun dobra dobra belirtilmesine rağmen bazı müsabakalarda bu şartı taşımayan taraftarların stadyuma girmeye çalıştıkları, mani olunması durumunda kolluk görevlileri ve özel emniyet personeli ile taraftarların aleyhinde karşıya getirilmeye çalışıldığı açıklama edildi.

Bu durumun önüne geçilebilmesi ve stadyumda bulunacak taraftarların sağlığının korunması için alınacak tedbirler şu şekilde sıralandı:

Aşı takvimini tamamlamamış ya da hastalığı geçirmemiş şahısların stadyuma alınmaması kuralının eksiksiz şekilde uygulanması için Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüp yönetimleri kadar her türlü tedbir alınacak.

Bu amaçla taraftarlara ve taraftar derneklerine karşın gerekli bilgilendirme yapılacak, aksi davranışların kişisel ve kulüpler açısından yaptırımlara niçin olacağı duyurulacak.

Konunun il/ilçe spor emniyet toplantılarında gündeme alınarak gerekli koordinasyon sağlanacak.

Gerekli şartları taşımayan şahısların stadyumlara girişlerine şüphesiz müsaade edilmeyecek. Bu amaçla giriş turnikelerinin olduğu alanlarda özel emniyet görevlilerinin yanı sıra kolluk personeli de görevlendirilecek.

Müsabakalarda Uygulanacak Kovid-19 Tedbirlerine İlişkin Talimata tutarsız fiillerde yer alan taraftar ya da kulüp yönetimleri ile ilgili olarak 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve 6222 sayılı Sporda Kuvvet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun ilgili hükümleri uyarınca gerekli yaptırımlar kararlılıkla uygulanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here