Starlink uçaklarda internet hizmeti kısa sürede başlıyor

0
33
Starlink uçaklarda internet hizmeti kısa sürede başlıyor
Starlink uçaklarda internet hizmeti kısa sürede başlıyor

SpaceX Starlink projesini bundan uzun bir zaman önce açıklamıştı. Az Kalsın yeniden başvuru alanı olan bu proje için büyük beklentiler var. Uydu interneti projesi olarak adlandırılan bu çalışma aşama aşama her yere yayılacak. Ilk Olarak sabit durumda olan kullanıcılara bu internet ulaştırıldı.

Bildiğiniz üzere Telekomünikasyon şirketleri interneti sabit durumdaki kişilere dağıtıyor. Starlink de aynısını yaptı. Bunun hemen peşinde yeni bir haber verildi. Uydudan internet projesi hareket halindeki araçlarda da uygulanacak. Bu Nedenle çoğu birey bu hizmetlerden yararlanabilecek.

Havacılık sektörünün devleri kadar yapılan bir toplantıda Starlink yöneticileri konuştu. Yapılan açıklamalarda uçaklara çok daha seri internet getirilmesinin planlandığı ifade edildi. Böylece projenin bir öteki aşaması için görüşmeler daha çoktan başladı.

Starlink yöneticisi havayolu şirketleri ile yaptıkları sunumda demo uygulamalar gösterdiklerini ifade etti. Bu Nedenle fazla kısa bir zaman içerisinde gezgin uçaklarında böyle bir sistemin kullanılabileceği ortaya çıktı. Şimdilik uydudan internet projesi sadece sabit konumda olanlara ve araçları ile hareket halindeki kişilere aktarılıyor. Şirket hepsinin aşama faz geçilmesini seçim ediyor.

Gökyüzünde ve yeryüzünde yer alan istasyonlarla iletişim halinde olduklarını açıklayan Starlink yöneticisi Jonathan Hofeller, son derece iddialı konuştu. Ona kadar birkaç yıl içerisinde Starlink uçaklarda kullanılacak. Peki sizce uçaklarda uydudan internet kullanılması neleri değiştirebilir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here