Süleyman Soylu Cumhuriyet’i, Cumhuriyet Can Dündar’ı kasıt aldı

0
37
Süleyman Soylu Cumhuriyet'i, Cumhuriyet Can Dündar'ı kasıt aldı
Süleyman Soylu Cumhuriyet'i, Cumhuriyet Can Dündar'ı kasıt aldı

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarının yankıları sürüyor. Peker’in kendisine yönelik iddialarının arkasından TRT Haber’de açıklamalarda yer alan İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Cumhuriyet gazetesini niyet alarak canlı yayında gazeteyi suçladı.

‘İKİNCİ CUMHURİYETÇİ EKİP…’

Cumhuriyet, bugünkü manşetinde geçtiğimiz yıllarda gazetenin genel yayınlama yönetmenliğini yapan ve bir süredir yurtdışına olan Can Dündar’ı ‘İkinci Cumhuriyetçi’ olmakla suçladı. Gazetenin birinci sayfasından bahşedilen haberde şu ifadeler yer aldı:

“Asilzade, TRT Haber’deki programda, Cumhuriyet gazetesini suçlarken verdiği örneklerin çoğunluğu, Can Dündar’ın başında bulunduğu İkinci Cumhuriyetçi bir ekibin Cumhuriyet gazetesini yönettiği döneme denk gelmektedir. Oysa, bugün Cumhuriyet gazetesi, bu ekibin yayınlama çizgisi ve tutumlarına karşısında Cumhuriyet okur ve emekçileri ile birlikte dört yıl yürüttüğü hukuksal çaba ve Yargıtay’ın da onadığı bir mahkeme kararı sonucu yönetime gelen Cumhuriyetçi kadro kadar yayımlanmaktadır.

Cumhuriyet gazetesi, 2018 Eylül ayı başında, Atatürk’ün adını verdiği ve Yunus Nadi’nin kurduğu Cumhuriyetçi çizgisine oturduğunu kamuoyuna duyurmuştur.

Bu çizginin herhangi bir suç ya da terör örgütü ile ilişkilendirilmesi bir kasti çarpıtmadan öteye gidemez.”

Can Dündar, suçlamaların arkasında Twitter hesabından yanıt vererek, “Doğrudur. Bütün yükümlülük benim. Ve bunu gururla söylüyorum. Kimseyi suçlayıp ihbarcılık yapmadan… Soylu’nun gözüne girmeye çalışmadan; utanmadan…
 

Doğrudur @cumhuriyetgzt.
Bütün sorumluluk benim.
Ve bunu gururla söylüyorum.
Kimseyi suçlayıp ihbarcılık yapmadan…#Aristokrat’nun gözüne girmeye çalışmadan; utanmadan… https://t.co/tf4XWpFILk

— Can Dündar (@candundaradasi) May 21, 2021

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here