Systemair Eurovent’te Başkanlık Düzeyinde Temsilcilik Edilecek

0
41
Systemair Eurovent’te Başkanlık Düzeyinde Temsilcilik Edilecek
Systemair Eurovent’te Başkanlık Düzeyinde Temsilcilik Edilecek

İklimlendirme sektörünün global markası Systemair, HVACR sektörünün en önemli kurumlarından Eurovent’in en tepecik yönetiminde temsil edilecek. Systemair Grubu Imal ve İşletmeler Kıdemli Direktörü Raul Corredera Haener, mayıs ayında yapılan yıllık genel kurul toplantısında derneğin başkanlığına atandı. İç Mekân İklimi, Proses Soğutma ve Gıda Soğuk Zinciri Teknolojileri Avrupa Endüstri Birliği olan dernekte binden pozitif şirket temsil ediliyor. Corredera, şirket kadar yapılan açıklamada dernek olarak sektörün önündeki ticari engellere odaklanacaklarını, inovasyon ve sürdürülebilirlik için çalışacaklarını vurguladı. 

 

Binden pozitif şirketin temsilcilik edildiği Eurovent’in başkanlık görevini 2021-2024 dönemi her tarafında sürdürmek için seçilen Raul Corredera Haener, Eurovent üyelerini temsil edecek ve sektörün en önemli sorunu olan ticari engellere odaklanacak. Eurovent bünyesinde Avrupa ve uluslararası görünüm açısıyla fazla bir değişime istikamet vermesi beklenen Corredera’nın başkan seçilmesi, Systemair’in HVACR sektöründeki gelişmelere yön verme taahhüdünü vurguluyor; şirketin sertifikasyon ve standardizasyon alanında dünya çapındaki uzmanlığının altını çiziyor.

 

Derneğin başkanlığına seçilmenin büyük bir onur ve ayrıcalık olduğunu söyleyen Raul Corredera Haener, sözlerini şöyle sürdürdü: “HVACR sektörü, toplum içinde ve iklim değişikliğine aleyhinde verilen mücadelede büyük bir rol oynuyor. Sektörün standartlarını kuvvetlendirmek için artık her zamankinden daha artı birlikte çalışmalı ve iş birliği yapmalıyız. Bütün Eurovent üyelerine, şirketim Systemair’e ve İspanyol iş örgütümüz AFEC’ye bana duydukları güvenden ötürü teşekkür ediyorum. Meslektaşım Daikin Başkan Yardımcısı Henk Kranenberg ve derneğimizin öteki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Eurovent için artı bir değişime yön vermeyi hedefliyoruz. AMCA gibi karşılıklı fikirlere sahip uluslararası derneklerle faal anlaşmalara hız verirken yeni ‘Eurovent International’ oluşumu ve milletlerarası ortaklık kolları bir uçtan bir uca Eurovent’in küresel etkisini pekiştirmeye çalışacağız. Eurovent kuruluşlarının geniş yelpazedeki yapı reform çalışmalarını tamamlayıp uygulayacak, enerjik bir irtibat ve piyasa gözetimi sistemi başlatacak ve katılımcıları için derneğin değerini takviye etmek üzere Eurovent Belgelendirme organizasyonu bünyesindeki değişikliklere sürat vereceğiz.”

 

“Sektörün inovasyon ve sürdürülebilirliğe odaklanması için çalışacağız”

Avrupa Birliği kurumları ve üye devletlerle ilişkileri güçlendirmeyi ve doğal soğutucu akışkanlar ile Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) düşük alternatiflere odaklanarak iç ortam hava kalitesi ve sürdürülebilir soğutma açısından yeni yasal tedbirleri hızlandırmayı hedefleyen Corredera, sözlerini şöyle tamamladı: “Sektörümüzdeki üreticilerin karşılaştığı ve beğenilmeyen ticari bariyerlere yol açan zorlukları durdurmak istiyoruz. Dünya HVACR sektöründe ticari bariyerlere değil, inovasyon ve sürdürülebilirliğe dayanan eşdeğer koşullara bağlı bir etkinlik alanı meydana getirmek için çalışmamız gerekiyor. Ekonomik ömür maliyetleri ve döngüsel ekonomi anlamında yalnızca milli düzeyde değil bütün Avrupa çapında ele alınması gereken BIM (Building Information Management) için çalışacağız.”

 

Systemair’in küresel üretim kurulunun bir üyesi olan ve grubun İspanya’daki üretim ve satış şirketiyle Almanya’da yer alan Menerga fabrikasında 12 yılı aşkın idare deneyimi bulunan Raul Corredera Haener, kariyeri her tarafında birçok Avrupa Birliği ülkesinde çalıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here