Taksiciye gasp girişimi kamerada

0
6
Taksiciye gasp girişimi kamerada
Taksiciye gasp girişimi kamerada

Alıcı gibi bindi, cebinden para yerine bıçak çıkarıp taksicinin boğazına dayadı. Taksici Turgut Gültaş, gaspçının bir anlık boşluğundan yararlandı ve ardından aracın içinde arbede başladı. O anlarda araçtaki güvenlik kamerası kayıttaydı.

Kabus doymuş gece, taksici Turgut Gültaş’ın Üsküdar’dan bir müşteriyi aracına almasıyla başladı. Gültaş müşterisini Ümraniye’ye götürdü. Müşteri para yerine bıçak çıkardı, boğazına dayadı. Arabanın içinde kısa süreli arbede yaşandı. Gültaş, saldırganı ayağından çekerek araçtan dışarı atmaya çalıştı. CNN TÜRK’e o anları anlatan Gültaş, “Telefonla parayı ver dedi. Buyur, orada duruyor kardeşim dedim. Oradan bir haylazlık yaptığı anda ben kendimi dışarıda attım. Cama tekme attı, arabamın camını kırdı. Ben sol bacağından kaptığım gibi arabanın arkasına attım. O arada mahalle toplandı. Kızın biri soda şişesi attı. Biri yangın tüpü sıktı. Bıçağı atmış, atleti yırtmış, hafiften çizmiş. Ayağımda darbe vardı. Yeni yeni iyileşmeye başladı, izler kaldı” dedi.

Turgut Gültaş, olayı ufak sıyrıklarla atlatırken, çevredeki vatandaşlar ise hemencecik polise haber verdi. Gültaş, “Kaçarken telefonlar falan düşürdü. Memurlarımız yarım gün sürmedi, aldı bunu. O anda korkuyu hissetmedim lakin şimdi rahatsızlık başladı” diye konuştu.

Gözaltına alınan değişken, emniyetteki sorgusunun gerisinde adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here