Tanju Özcan’dan AK Partili kadın vekile tepki çeken cevap! Yine sınırı aştı

0
9
Tanju Özcan'dan AK Partili kadın vekile tepki çeken cevap! Yine sınırı aştı
Tanju Özcan'dan AK Partili kadın vekile tepki çeken cevap! Yine sınırı aştı

AK Parti Bolu Milletvekili Özlem Açık Fikirli, katıldığı bir programda sağlık sorunu sebebiyle çocuk sahibi olamayan bir kadınla ilgili anlattığı anısıyla tepki çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a, “Benim genç kızım yarın Bolu Belediyesi’ne meslek istemeye gitti, bunu nasıl algılayacaksın bre mübarek ya? Yani o genç kızı senin makamına iş istemeye ben nasıl göndereceğim?” diyerek tepki gösterdi.

Özcan, skandal sözlerinden dolayı kendisine tepki gösteren AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Açık Fikirli’a da benzer üslupla yanıt verdi.

“KIZIMI NASIL BELEDİYEYE GÖNDERECEĞİM”

AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Arzu Açık Fikirli, “Bunu bundan böyle kadın olarak da düşünmeyin. Bunu lütfen anneniz olarak düşünün. Bu laf annenize gitmiş olabilir. Benim genç kızım oraya gitmiş olabilir. Benim genç kızım yarın Bolu Belediyesi’ne iş istemeye gitti, bunu nasıl algılayacaksın bre kutsal ya? Yani o genç kızı senin makamına meslek istemeye ben nasıl göndereceğim? Nasıl algılayacaksın? Bunu kardeşiniz olarak düşünün, teyzenin, ananız, bacınız. Böyle bir şey var mı? Kadını ve AK Parti’li kadını konumlandırdığı o yeri benzeri kamufle ediyor ama bu böyle bir şey değil. Bayan üzerinden siyaset yapmaktan vazgeçsin” diye konuştu.

TANJU ÖZCAN’DAN TEPKİ ÇEKEN YANIT: 2,5 YILDIR BELEDİYEYE GELMİŞ, BAŞINA FENA BİR ŞEY Mİ GELDİ

Istek Okumuş’ın kendisine karşın sözlerinin ardından Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan da bir basın açıklaması düzenledi.  Özcan yine tepki çekecek ifadeler kullandı.

Özcan, “Kadın üzerinden siyaset yapma’ demek ne çağrıda bulunmak ya. Üstelik şu kardeşinizi hepiniz tanıyorsunuz uzun senelerdir. Ben kadınlarla ilgili siyasette daima pozitif ayrımcılık yaptım. Kadınların siyasette daha fazla laf sahibi olabilmesi için. Her Hâlükarda Türkiye’de benden pozitif uğraş eden erkek siyasetçi de yoktur. Fakat bu hanımefendi bunların hiçbirini bilmez gibi, artık haddini de aşan bir şekilde, ne diyor, ‘Genç kızı makamına meslek isteyeme nasıl göndereceğim?’ Ne demektir bu ya? Bir, çocuklarımıza, gençlerimize iş bulmak hükümet olarak sizin göreviniz. İki, burada 20 binin üzerinde iş başvurusu var. Ben her gün onlarca kadınla görüşüyorum. Genç kızımızla görüşüyorum. Ne demektir bu ya? Biz sapık mıyız? Benim özür dilediğim bir gafımdan nedeniyle bayan bizi resmi olarak sapık yerine koyuyor. Bolu halkı namına ayıplıyorum. Ben burada binlerce insanla görüşüyorum. Bundan Başka 2,5 yıldır kendisi belediyeye gelmiş de başına fena bir şey mi gelmiş bir kadın milletvekili olarak” ” diye yanıt vererek büyük tepki çekti.

ÖZCAN NE DEMİŞTİ?

Katıldığı bir programda başörtülü bir kadının kendisinden destek istediğini aktaran Özcan, ” Benim bebeğim yok. ‘Bana tezgâhtar olur musunuz?’ dedi. Bayan ben size nasıl muavin olabilirim dedim. Meğer bayan tüp bebek tedavisi elde etmek istiyormuş. Emrindeki öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle fazla artı anım var” ifadelerini kullanmış ve büyük tepki çekmişti.

KAYNAK: HABER7, DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here