TCL ülkemizde hızlı üretimine geçiyor

0
34
TCL ülkemizde hızlı üretimine geçiyor
TCL ülkemizde hızlı üretimine geçiyor

Ülkemizde her geçen gün teknoloji devleri birer birer fabrikalarını açıyor. Bunlardan biri de son olarak TCL şirketi oldu. Az Önce küresel pazarda yeni yeni varlığını belirten firma ülkemizde fabrika kurarak Avrupa pazarına daha basit ulaşmayı hedefliyor. Türkiye’de kurulacak fabrika ve dışarı ithal edilecek ürünlerde huzur sağlanması bunun nedenlerinden biri. Asya pazarında gittikçe üretimin pahalılaşması sebebiyle öbür pazarlar arayan ve kendine karşılıklı arıyan firma bunu Türkiye’de Arçelik ile sağladı. TCL, satışlarını artmak amacıyla Beko ve Grundig’in sahibi fazla uluslu bir Türk beyaz eşya üreticisi olan Arçelik ile ortak çalışarak ürünlerini montajlayan bir fabrika kurdu.

Fabrikanın derhal takvim 450.000 adet üretim kapasitesine sahip olduğu bildiriliyor. Ancak bu sayının gelecek sene iki katına çıkması bekleniyor. şu anda fabrika sadece Sözde Knocked Down (SKD) kitlerine dayalı üniteler üretiyor, ancak imal hattı olgunluğa ulaştığında Çin’den Tamamen Knocked Down (CKD) kitlerini ithal etmeyi planlıyor.

TCL, geçen yıl TCL10 serisinden başlayarak kendi markalı akıllı telefonlarını satmaya başladı. Avrupa ve Kuzey Amerika’da satışa sunulan TCL 20 serisi ile bu sene yeni modeller ekledi . Bu iki pazar başarısı için önemlidir, böylece neden Avrupa’da-ülkemizde fabrika açması çok akılcı bir girişim olarak değerlendirilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here