‘Tekel bayilerine esnaf desteği verilmedi, niçin?’

0
31
‘Tekel bayilerine esnaf desteği verilmedi, niçin?’
‘Tekel bayilerine esnaf desteği verilmedi, niçin?’

17 jurnal kapanmada ‘içki yasağı’ yüzünden kuvvet günler geçiren Tekel bayilerinin yardım kapsamına neden alınmadığını CHP Milletvekili Budak sordu: Niçin bu halk müziği cezalandırılıyor?

Esnafa verilen 3 bin ve 5 bin liralık hibe desteği kapsamına alınmayan tekel bayilerinin durumunu CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, “Neden bu ahali cezalandırılıyor? Tekel bayileri de yıllardır ücret ödüyor, devletinden gereken desteği alamıyor” dedi.

TİCARET BAKANI MUŞ’A SORULDU: NEDEN?  

Sözcü’nün haberine kadar Budak, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un yanıtlaması istemiyle TBMM’ye öneri verdi. Bütün kapanma sırasında dükkanlarının kepengini dahi açamayan Tekel bayilerinin takviye zarfında olmadığını belirten Budak, şunları söyledi:

‘ANLAMIYORUZ, NE YAPMALARI GEREKİR?’ 

“Bunun nedenini anlamakta zorluk çekiyoruz. Söz konusu esnafın 3 haftalık bütün kapanma sürecinde de bezginlik yaşadığı göz önüne alınırsa Tekel bayilerinin takviye kapsamına alınması için ne yapmaları, hangi koşulları sağlamaları gerekmektedir? Tekel bayilerinde alkol satışının olması hibe desteği kapsamı dıştan tutulmalarına bir etken midir?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here