Tesla 201.250 vasıta üretti

0
31
Tesla 201.250 vasıta üretti
Tesla 201.250 vasıta üretti

Tesla’nın ikinci çeyrek boyunca ürettiği tüm arabaların büyük çoğunluğu Model 3 ve Model Y araçlarıydı. Bunun da ötesinde Tesla, Model S ve Model X vasıta da üretti. Oysa şirket, müşterilere az önce yeni ulaşmaya başlayan üst düzey Plaid varyantı olan Model S sedanlarının sayısını açıklamadı.

Geçen ayın başlarında Tesla, baştan tasarlanan Model S için yeni bir zor transfer organı, daha artı at gücü, yeni bir yatay dokunmatik ekran ve direksiyon simidi ile daha pozitif menzil taşıyan bir etkinlik düzenledi.

İkinci çeyrek teslimat rakamları, Tesla’nın yaklaşık 185.000 vasıta teslim ettiği önceki çeyreğin rekorunu aştı. Tesla, Teksas ve Almanya’da yeni fabrikalar yapı etmek de dahil elde etmek üzere imal kapasitesini artırıyor ve CEO Elon Musk‘ın 2020’de 500.000 araba teslim etme hedefini hemen hemen ipin ucuyla kaçırdı.

Şirket teslimatları bölgelere tarafından yapmıyor, bu nedenle şirketin Çin’deki müşterilere kaç vasıta gönderdiğini bilmiyoruz. Otomobil endüstrisinin geri kalanı gibi, Tesla da yarı geçirgen kıtlığı da dahil almak üzere parça sıkıntısı ile mücadele etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here