Tesla tam otonom sürüş herkese sunulmayacak

0
2
Tesla tam otonom sürüş herkese sunulmayacak
Tesla tam otonom sürüş herkese sunulmayacak

Bu endişeler ulusal ulaşım güvenliği kurulu göre da dile getirildi. Geçtiğimiz günlerde ulusal ulaştırma güvenliği kurulu başkanı Jennifer Homendy tarafından Tesla araçlarında güvenlik eksikliği olduğu ifade edilmişti. Bu nesil emniyet eksiklikleri sebebiyle bütün otonom sürüş desteklenmiyor. Bilhassa şehir içinde yapılabilecek herhangi bir sistemsel kusur ölümlere niçin olabilir.

Full Self-Driving (FSD) 10.2 Beta güncellemesi bir takım endişeler sebebiyle ertelendi. Yaşanan bu gecikmeler kullanıcıları fazlasıyla endişelendirmeye yetiyor. Gelecekte kaza yapma ihtimalleri olan sürücüler bu sisteme elbette dahil edilmiyor. Hatırlayacağınız üzere şirketin sürücülere puan verdiğini söylemiştik.

Tesla sürücüleri 0 ile 100 arasında bir skor alarak sürücülük hayatlarına devam ediyor. Mesela herhangi bir Tesla kullanıcısı hata yaparsa puanı kırılıyor. Bu Nedenle daha tehlikesiz kişilerin trafikte olması sağlanıyor. İşin aslına bakacak olursak bu yöntem otonom sistem güncellemelerinin kimler göre alınacağını belirliyor. Tesla bütün otonom sürüş buradan geliyor.

Tesla tarafından yapılan açıklamalara kadar bu tür güncellemelerin verildiği sürücülerin 1600 km boyunca çarpışma uyarısı almamış olması gerekiyor. Ayrıca sürücü peşine düşüp takip mesafesini koruyup korumadığı bir öteki önemli etmen.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here