Tesla tartışmaların merkezinde yer almaya devam ediyor

0
17
Tesla tartışmaların merkezinde yer almaya devam ediyor
Tesla tartışmaların merkezinde yer almaya devam ediyor

Şirket geliştirdiği full self driving sistemi ile kendisinden bahsettirmeyi başardı. Bu nitelik sayesinde araçlar otonom sürüş yeteneği kazanıyor.
Elektrikli otomobiller için vazgeçilmez detaylardan birisi olarak aşina tam otonom sürüş Elon Musk göre her zaman övüldü. Ancak ilk defa kendisi konuyla ilgili olumsuz bir izah etme yaptı.

Ona göre bu özellik için aylık aidat ödenmesi tartışmaya açık bir konu.
Tesla CEO’su Elon Musk kadar yapılan açıklamalara bakıldığında abonelik sisteminin çok rasyonel olmadığı görülüyor. Bildiğiniz üzere full self driving özelliği için aylık 199 dolar ödeme yapılması gerekiyormuş. Bu ödeme Musk için aslında pek rasyonel değil.

Araçların bu sistem ile birlikte tam otonom olmadığını söyleyen meşhur CEO, böyle bir nedenden dolayı tam otonom sürüş paketi almanın aslında mantıklı olmadığını açıklama etti.

Sürücülerin böyle bir sisteme abone olmasının azıcık erken davranmak anlamına geldiğini söyledi.
Aslına bakacak olursak tam otonom sistemler hükümetler kadar bile desteklenmiyor. Hatırlayacağınız üzere çoğu ülke bu konuda zorunlu yasal izinleri vermemişti. Full self driving özelliğinin iyice kullanımı için uzun bir zamana ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here