Testi fazla çıkan tatilciye konforlu karantina odası

0
15
Testi fazla çıkan tatilciye konforlu karantina odası
Testi fazla çıkan tatilciye konforlu karantina odası

Turizm kenti Antalya, geçen yıldan bu yanlamasına koronavirüsle çaba ederken bununla birlikte tatilcilere de hizmet etmeye devam etti. 2020 yılında 3,5 milyon tatilciyi güvenli turizm sertifikası alan tesislerde ağırlayan şehir halkı, yerli ve yabancı tatilcilerden bütün not aldı.

Tatilcilerin havalimanından itibaren sıkı denetlenmesi vaka artışlarının önüne geçerken, oteller de muhtemel artı vakalar için bir dizi tedbir aldı. Tesislerin tamamı koronavirüs hastalarının daha izole şekilde hem tedavilerini olacakları ayrıca de tatillerini sürdürecekleri alanlar oluşturdu.

Serik ilçesi Belek bölgesindeki 5 yıldızlı 600 oda kapasiteli bir otel, 18 odasını karantina odası haline getirdi. Yakın zamanda test sonucu fazla meydana çıkan tatilciyle karşılaşmadıkları için bu odaların kullanılmadığı öğrenilirken, odalarda gereklilik duyulabilecek her türlü detayın düşünüldüğü belirtildi.

ODA TAMAMEN BOŞALTILIP SAATLERCE DEZEFEKTE EDİLİYOR

Tek kullanımlık kişisel temizleme ürünlerinin yanı sıra, odalara maske, eldiven, tulum, çöp torbaları yerleştirildi. Ayrıca odaya temizleme ve yemek servisi için gelen tüm çalışanlar tulum, maske, siperlik ve eldivenle hizmet veriyor. Tatilcinin yalıtım süresi tamamlanıp tedavisi bittikten daha sonra oda bir diğer kişinin kullanımına sunulmadan önce en ince ayrintisina kadar boşaltılıyor. Çarşaflar, tek kullanımlık setler dahil olmak üzere tamamı tahrip ediliyor. Oda ise havalandırmalarına değin gümüş iyonizer kaplamalı özel kimyasal ile dezenfekte ediliyor.

BÜTÜN MASRAFLARI SİGORTA KARŞILIYOR

Tatilci odada konakladığı süre baştan başa mağdur edilmiyor. Konaklamada önce rezervasyon süresine bakılıyor. Rezervasyon süresi sona erince kalan günlerin ücreti ise turistin anlaşıp geldiği acenteye bağlı sigortadan tahsil ediliyor. Bu kapsamda turistin sadece çare sürecine odaklandığını belirten otelin satmak pazarlama direktörü Gürsel Kaya, “Tatilciler tüm emniyet önlemleri dahilinde neşe saçan vakit geçirmek için tesisimize geliyor. Fakat yine de test sonuçları pozitif çıkınca karantina odalarına alınıyorlar. Hizmetimiz bu odalarda da eksiksiz sürüyor. 15 gün baştan başa burada izole halde çare ediliyorlar. Tatil süreleri dolsa da vergi almıyor, sigorta şirketlerinden tahsil ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here