Thodex’in sahibi Özer, elini kolunu sallayarak yurt dışına kaçmış

0
46
Thodex’in sahibi Özer, elini kolunu sallayarak yurt dışına kaçmış
Thodex’in sahibi Özer, elini kolunu sallayarak yurt dışına kaçmış

Kripto para borsası Thodex soruşturması zarfında kırmızı bültenle aranan şirketin kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in, İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına kaçışına ilişkin yeni veri, fotoğraf ve görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerinde, Özer’in, 20 Nisan Salı günü 17.15 sıralarında 34 DFC 567 plakalı siyah renkli araba ile havalimanına geldiği ve 3 numaralı kapı karşısında bulunan otopark girişinde aracını valeye teslim ederek arkadaki koltuktaki sırt çantasını aldığı görülüyor.

Özer’in sonradan yürüye yürüye 3 numaralı kapıya geldiği, 17.21’de terminale giriş yaptığı, saat 17.46’da ise M-18 numaralı bilet kontuarında check-in işlemini yaparak ayrıldığı anlar görüntülere yansıyor.

Güvenlik kamerası kayıtlarında, dış hatlar gidiş terminalinde saat 17.57’de 32 numaralı pasaport kontuarından çıkış işlemlerini yaptıran Faruk Fatih Özer’in, arındırılmış alanda bir süre dolaştıktan sonra 19.25 sıralarında C-4 uçuş kapısından operasyon yaparak Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gidecek olan uçağa bindiği anlar yer alıyor.

Kayıtlarda, Özer’in havalimanı içerisinde bulunduğu vakit her tarafında herhangi bir kişiyle temasının olmadığı fakat ağırbaşlı görüntüsüyle, çıkışını banal bir gezi gibi göstermeye çalıştığı da dikkati çekiyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kullanıcıların Thodex adlı kripto para borsasındaki hesaplarına erişemediği ve şirket sahibinin yurt dışına kaçtığı yönündeki ihbar üzerine 22 Nisan’da resen soruşturma başlatılmıştı.

Bu kapsamda şirket sahibi belirsiz Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan’da yurt dışına çıktığı devlete ait belge ve kayıtlarla doğrulanırken, şirketin devlete ait adreslerinde herhangi bir etkinlik olmadığı belirlenmişti. Hakkında tutuklamaya karşın yakalama kararı çıkarılan Özer’in de arasında bulunduğu 82 kesin olmayan hakkında nezaret kararı verilmişti.

Siber Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekiplerince, İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonda 81 kesin olmayan yakalanmış, şüphelilerden Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer’in de arasında bulunduğu 6’sı tutuklanmıştı. Keza, şüphelilerden 38’i adli denetim şartıyla, 37’si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Interpol tarafından 23 Nisan’da hakkında kırmızı bildiri çıkarılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in yakalanması için araştırmalar devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here