TRT Haber’in iddiası: Thodex’in kurucusu Özer 48 saat içinde iade edilecek

0
37
TRT Haber'in iddiası: Thodex'in kurucusu Özer 48 saat içinde iade edilecek
TRT Haber'in iddiası: Thodex'in kurucusu Özer 48 saat içinde iade edilecek

Yaklaşık 400 bin kişiyi dolandırarak Arnavutluk’a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iade edileceği iddia edildi.

TRT Haber’in üstteki seviye güvenlik yetkililerine dayandırdığı haberinde, “Kripto para borsasını sarsan vurguna ilişkin soruşturma dahilinde, Arnavutluk’a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin operasyonda sona yaklaşıldı. Özer ile ilgili işlemlerin birkaç gün içinde tamamlanması öngörülüyor. Takriben 400 bin kişiyi dolandırdı, 108 milyon dolarla kayıplara karıştı. Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer halen firarda.

Arnavutluk’taki operasyona yardım için dışarı giden Türk polisi geri döndü” denildi. Haberde şu ifadelere yer verildi:

“Faruk Fatih Özer yakalandığında ilk olarak Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Ancak Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak.

Kırmızı bültenle aranan Özer’in pasaportu tahditli olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Ardındaki da İnterpol’e teslim edilecek. 48 saat içinde Türkiye’ye iadesi gerçekleşecek.

Faruk Fatih Özer’e Arnavutluk’ta takviye edenlerin adli işlemleri ise bu ülkede gerçekleşecek. Önce ifadeleri alınacak şüpheliler, daha sonra bu ülkenin mahkemelerine çıkarılacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here