Turhan Çömez’den Süleyman Soylu’ya: Beni dinlesin, ayrıntı vereceğim

Turhan Çömez’den Süleyman Soylu’ya: Beni dinlesin, ayrıntı vereceğim

ABONE OL
Kasım 30, 2022 05:00
Turhan Çömez’den Süleyman Soylu’ya: Beni dinlesin, ayrıntı vereceğim
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından bir görüntü paylaşarak Türkiye’nin metamfetamin salgını ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Saray’ın ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘kara para’ için bu duruma göz yumduğunu belirtirken, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı Kılıçdaroğlu hakkında cürüm duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması sonrası TELE1’de Cihan Özalkuş’un sunduğu ‘Türkiye’nin Geleceği’ programında konuşan DÜZGÜN Parti Genel Lider Başdanışmanı Turhan Çömez, Türkiye’ye metamfetamin sokulmasıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenerek, “İçişleri Bakanlığı izlemiyorsa lütfen uyarsınlar. Süleyman Soylu, bizi dinlesin arz ediyorsa programdan sonra ayrıntılı bilgi vereyim” dedi.

Çömez’in açıklamaları şöyle:

“İçişleri Bakanlığı izlemiyorsa lütfen uyarsınlar. Süleyman Soylu, bizi dinlesin arz ediyorsa programdan sonra ayrıntılı bilgi vereyim. Türkiye’de metamfetaminin sorun olması 3-4 yıllık sıkıntıdır. Metamfetaminin hammaddesi olan bitki Efedra bitkisidir. Birinci 2016’da Afganistan’da ağır bir biçimde tespit edildi ve ağır bir biçimde üretilmeye başladı. 2019’da ABD Lideri Biden bir açıklama yaptı. ‘Afganistan’dan çekiliyoruz’ dedi. 2019’da tekrar bir toplantı yaptı ve ABD askerlerine yardımda bulunmuş Afganları nerede koruma edileceklerini bir program dahilinde deklare etti. Ve burada deniliyor ki Afganlılar Türkiye’ye gelecekler. Akabinde Erdoğan’ın Biden ile görüşmesi oldu. Dışişlerinden kimse katılmadı yalnızca Erdoğan’ın özel tercümanı katıldı. Ve Türkiye’ye oluk oluk Afganlar gelmeye başladı.

“SÜLEYMAN SOYLU DİNLEMEDİYSENİZ DİNLEYİN”

Afganistan’da yaşayan her 10 şahıstan bir meth üreten işletmelerde çalışıyor. Son derece kolay sistemlerle kristalize çevriliyor. En dramatik sorun Türkiye’ye nasıl geliyor? Meth imalatı Bilhassa Taliban tarafından destekleniyor ve koruma edilip kıymetli gelir elde ediliyor. Daha sonra bu metler Türkiye’ye gelen bir grup Afganların sırtlarına konuyor. Evvel Belucistan’dan sonra Tahran’a geliyor. Tahran’dan Genele yahut Tebriz’e oradan da Van hududundan Türkiye’ye geliyor. Bakın Süleyman Soylu, dinlemediyseniz dinleyin detaylı bilgi veriyorum.

“GÖÇMENLER ARACILIĞI İLE VAN SONUNDAN GEÇİRİLİYOR”

Şimdi bu göçmenlerle ilgili özel bir proje var. Bu projenin içerisinde Afganistanlı kaçakçı kümesi, İranlı kaçakçı kümesi ve Türkiye’de bir kaçakçı kümesi var. Bu göçmenlere diyorlar ki sırt çantalarınız ile meth getirecekseniz size özel V.I.P geçiş sağlayacağız. Hatta bu uzun yolu yürümeyip at sırtında yahut otomobillerle geçeceksiniz. Biz sizi Tebriz’de ya da Umumiye’de bekleteceğiz oradan Van hududuna geleceksiniz. Hepinize kodlar vereceğiz bu kodlarla karşı tarafa geçtiğinizde Türkiye’ye deki muhataplar sırtınızdaki methi alacaklar.

“TÜRKİYE’DEKİ METHİN KAYNAĞI AFGANİSTAN’DIR”

Türkiye’deki methin kaynağı Afganistan’dır. Son derece profesyonel formda gelmektedir. Huduttan geçtiği yerler belirlidir. İçişleri Bakanlığı’nın yapması gereken muhakkaktır. Drone’lar ile hava atmak yerine Van civarına kullanın. Orada birlikleri kullanın. Kaçakçılık yapan çeteler ile gayret edin.

“TÜRKİYE UYUŞTURUCUNUN MERKEZİ OLDU”

Niye Türkiye’de Balkan mafyası varlığını artırdı? Zira Türkiye uyuşturucunun merkezi oldu. Evvelce Türk mafyası Balkanlardaydı. Artık Balkan mafyası geldi. Resmi istatistiklere bakın meth kullanımı dramatik formda arttı. Kaynak aşikâr, geldiği yer muhakkak, tahlil aşikâr. Soylu dinlemiyorsa dinlesin daha kapsamlı bilgi istiyorsa arasın”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.