Turistik çarşıda silahlı kavga

0
13
Turistik çarşıda silahlı kavga
Turistik çarşıda silahlı kavga

Olay, Beyazıt Bakırcılar Çarşısı’nda önceki akşam yaşandı. Esnaf olduğu çarşıda Kerim Öztürk, bir anda kollarını açarak, esnaf komşuları Mustafa K. ve Ferhat G.’ye meydan okuyup, onlara dürüst tükürdü. Bunun ürerine arasında yumruklu kavga çıktı. Tartışma esnasında Kerim Öztürk, belinden çıkardığı silahla tesadüfen alev açtı. Açılan alev sonucunda Mustafa K. karnından, Ferhat G. ise kolundan yaralandı. Merminin kolunu sıyırmasıyla hafif yaralanan Ferhat G.’ye afiyet ekipleri olay yerinde müdahale ederken, karnından yaralanan Mustafa K. hastaneye kaldırıldı. Kerim Öztürk’ü gözaltına alan polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

“KENDİMİ SON ANDA İÇERİ ATTIM”

Olayda kolundan yaralanan Ferhat G., “Dün akşam otururken geldi, tükürdü ve küfretmeye başladı. Sonradan silahıyla alev etmeye başladı. Ben kendimi son anda içeri attım. daha sonra yukarı çıkıp, yukarıdan alev etmeye başladı. İlk sıktığında kurşun kolumu sıyırdı” dedi

“TÜKÜRÜP TAHRİK EDİYOR”

Adap tanıklarından Ramazan Korkular, “Buraya gelip oturan iki arkadaşın önüne tükürüp, onları kışkırtma ediyor. Dükkanın önüne geçerek, haneye tecavüz yaptırmaya çalışıyor. Ama arkadaşlar dükkana girmeyip, neden küfür ettiğini soruyor. Ondan sonradan o saldırmaya başlayınca diğer arkadaşlar da saldırıyor. Sonra belindeki silahla ateş ediyor ve yukarı çıkıp sağa sola sıkmaya devam ediyor. İki zarar görmüş var. Biri karnından diğeri kolundan yaralanıyor” diye konuştu.

“YEĞENLERİMİ TAHRİK EDİYOR”

Yaralananların yeğenleri olduğunu söyleyen Akıllı Yeşildağ, “Benim yeğenlerim burada oturuyordu. Gelip yeğenlerimin önüne tükürüp, kışkırtma ediyor. Daha Sonra tartışma çıkınca belindeki ruhsatlı silahla 4 el alev ediyor ve yeğenlerimi yaralıyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here