Türk profesörden uyarı çeken yorumlama! İlginç detayları paylaşıp net uyardı

0
9
Türk profesörden uyarı çeken yorumlama! İlginç detayları paylaşıp net uyardı
Türk profesörden uyarı çeken yorumlama! İlginç detayları paylaşıp net uyardı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Ünal, Türkiye’de Covid-19 vakalarında büyüme yaşandığını belirterek, hastanelere ve yoğun bakımlara aşılama ile ilgili problemi olan hastaların ağırlıklı olarak yattığını söyledi.

“HASTANEYE YATANLARIN BÜYÜK ORANI AŞILANMAMIŞ YA DA EKSİK AŞILANMIŞ KİŞİLER”

Prof. Dr. Ünal, yoğun bakıma başvuran hasta sayısının 2’nci ve 3’üncü pikteki değin pozitif olmadığını kaydederek, şöyle konuştu:

“Bize yatan hastalara baktığınız süre büyük oranı aşılanmamış ya da beceriksiz aşılanmış kişiler olduğunu görüyoruz. bununla birlikte bize gelen hastalarda yaş gençleşmesine karşın ek hastalığı olanların daha pozitif olduğunu görüyoruz.

Özellikle ek hastalığı olanların aşılanmamış olması yoğun bakıma yatış olasılığını artırıyor. giderken ilave hastalıkları olan ve çift doz Sinovac olmuş olmasına karşın bir hasta hayatını kaybetti lakin bizim yoğun bakımımızda şu ana değin çift doz dürüst aşılama üretilmiş Biontechli hiçbir hasta yatmadı. Çıkardığımız sonuç şu; aşılarımızı tamamlamak zorundayız, çabuk bitirmek zorundayız.

“AŞIDAN KORUNMAYACAK VARYANTLARIN ÇIKMASINDAN ÇEKİNİYORUZ”

Aşılama sonucunda hasta olma, PCR artı çıkma ve hastalığı ağır geçirme olasılığımız azılıyor. Lütfen aşılarınızı olun.

Bu konuda yol katediliyor; fakat daha hızlı katetmek istiyoruz çünkü delta varyantından sonradan daha kötü varyantların aşıdan korunamayacak varyantların çıkmasından çekiniyoruz.”

KAYNAK: DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here