Türkiye’deki en çok yatırım yapılan sektörlerden biri oldu

0
8
Türkiye’deki en çok yatırım yapılan sektörlerden biri oldu
Türkiye’deki en çok yatırım yapılan sektörlerden biri oldu

2021’in birincil yarısında 121 teşebbüs, toplamda 124 kere yatırım aldı. Bu 124 yatırım turunun 68’inde yatırım miktarı açıklandı. Açıklanan verilere kadar Türkiye’de 2021 yılının birincil yarısında yapılan yatırımlar bir önceki yarıyıla göre 7 kat artarak 704 milyon dolara ulaştı. Bu yarıyıl yatırım alan girişimlerin ortalama yaşı ise 4,3.

Rapora kadar 2021’in birincil yarısında Türkiye’de en çok sayıda yatırım, oyun girişimlerine yapıldı. Bu yarıyıl 20 tane oyun girişimi yatırım aldı ve böylece oyun sektörü, finans sektörünün önüne geçerek zirveye yerleşti. Oyun sektörünün ardından en fazla yatırım alan sektörler aralarında sırasıyla finans, afiyet, CRM & satış ve veri & analitik sektörleri yer aldı.

Bu yılın birincil çeyreğinde Getir, 428 milyon dolarlık yatırım alarak teslimat sektörünü yatırım miktarı bakımından tek başına ilk sıraya taşıdı. Teslimat sektörünün arkasından, en çok yatırım bölge sektörler aralarında 236 milyon dolarla oyun sektörü yer aldı. Böylelikle bu yılın ilk yarısında yapılan toplam yatırımın %34’ü oyun sektörüne yapıldı. Oyun sektörünün gerisinde gelen finans sektörü ise yatırımların %1’ini aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here