Türksat’ın tasarladığı TUA web sitesi ödül aldı

0
13
Türksat'ın tasarladığı TUA web sitesi ödül aldı
Türksat'ın tasarladığı TUA web sitesi ödül aldı

Türksat’ın internet sitesinde yer alan duyuruya kadar, “Altın Örümcek Web Ödülleri”, internet teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin adalet ettiği yeri bulması ve bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi amacıyla düzenleniyor.

Ödüller için 4 bin 677 markanın 35 bin 211 internet sitesi yarıştı, yaklaşık 1 milyon 600 bin oy kullanıldı.

Türksat kadar tasarlanan Türkiye Uzay Ajansı internet sitesi, halk kurumu kategorisinde birinci oldu.

ÖDÜL BİZLERİ GURULANDIRDI

Türksat AŞ Genel Müdürü Ertok, Türkiye Uzay Ajansını ziyaret ederek Altın Örümcek Ödülü’nü Kurum Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım’a armağan etti.

Ertok, Türkiye Uzay Ajansının ülke için büyük öneme sahip olduğunu ve kurulmasının Türksat ailesini fazla mutlu ettiğini belirterek, “Türkiye Uzay Ajansının topluma bakan yüzü olan internet sitesinin yapımında görev elde etmek bizler için manâlı. Keza bu sitenin ödülü alması da bizleri gururlandırdı. Türksat olarak Türkiye Uzay Ajansına desteğimiz defalarca sürecektir.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım da sitenin ödülü hak ettiğini vurgulayarak, sitenin başarısında büyük emeği olan Türksat ailesine teşekkür etti. Gelişmenin sonunun olmadığına dikkat çekici eden Şimşek, siteyi devingen bir şekilde geliştirmeye devam edeceklerini bildirdi.

Şimşek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da şunları kaydetti:

“Siteyi büyük emekle hazırlayan 90Pixel çalışanlarına, hosting hizmetini sağlayan Türksat’a ve Türkiye Uzay Ajansı bünyesindeki ekibimize teşekkür ediyorum. Kullanıcılarımızın yapıcı tenkitleriyle daha da gelişecek.”

Abone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here