Türksat’ın yeni markası PeycON ailesi IDEF 2021’de sahne alacak

0
9
Türksat'ın yeni markası PeycON ailesi IDEF 2021'de sahne alacak
Türksat'ın yeni markası PeycON ailesi IDEF 2021'de sahne alacak

Şirketten yapılan açıklamaya tarafından, dünyanın en büyük savunma sanayi fuarlarından biri olan ve sektörün en manâlı oyuncularına ev sahipliği yapan IDEF 2021, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Ulusal Savunma Bakanlığı ev sahipliğiyle yarın kapılarını açacak.

Dünya sıraya girdi! İlk kez görücüye çıkacakDünya sıraya girdi! İlk defa görücüye çıkacak

Türkiye'nin 'dijital birliği' vitrine çıkıyorTürkiye’nin “dijital birliği” vitrine çıkıyor

Fuarda Türksat, yeni markaları PeycOn ailesini ilk önce görücüye çıkaracak. Hareketli araçlar için denizde ve karada uydu aracılığıyla idareli, sürekli hizmet olanağı sağlayan ve Türksat tarafından üretimi yapılan SOTM (Satcom On The Move) antenleri HidrOn ve TerrOn ile fuara katılan Türksat, çanta dahil 16 kilogram ağırlığında ve sırtta portatif manpack anteni olan MicrOn’u da IDEF 2021’de vitrine çıkaracak.

PeycOn ailesi antenlerinden MicrOn, zorlu koşullarda bile birkaç dakika içinde uyduya bağlanabilirken, Ka-Bant üzerinden 6 mbps (upload)/25 mbps (download) hızında internet bağlantısı sağlıyor.

PeycOn ailesinin bir öteki üyesi olan araç üstü mobil motorize uydu uplink sistemi AerOn da IDEF 2021’de ultra yüksek performanslı tek parçalı anteniyle görücüye çıkacak.

IDEF 2021’de yerli ürünlerine yönelik bir dizi görüşme de gerçekleştirecek olan Türksat, bu sene hizmete giren 5’inci nesil haberleşme uydusu Türksat 5A ve yine bu yılın sonunda uzaya gönderilmesi planlanan Türksat 5B’nin gücünü de arkasına alarak bilhassa yerli ve ulusal ürünleriyle savunma sektöründeki etkinliğini artırmayı planlıyor.

KAYNAK: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here