Twitch yayıncıları platformdan rahatsız

0
8
Twitch yayıncıları platformdan rahatsız
Twitch yayıncıları platformdan rahatsız

Twitch, son haftalarda platform genelinde patlayan nefret baskınlarından etkilenen yayıncılar kadar oluşturulan bir hashtag olan #TwitchDoBetter hareketiyle gündemde. Yayıncılar maruz kaldıkları nefretle baş etmek için platformu daha iyi araçlar kullanmaya çağırıyor. Bunun neticesinde içerik oluşturucular #TwitchDoBetter hashtag’ini oluşturdu. Keza üstelik greve başladılar.

Twitch, konuyla ilgili düzenlemelerin geleceğine söz verdi. Sonuç Olarak sosyal medya platformları arasında rekabet çok ciddi ve her platform kendine yeni içerik oluşturucuları çekmeye çalışıyor. Böyle bir dönemde bir platformun sahip olduğu mevcut içerik ücreticileri kaybetmesi hiç iyi olmaz.

Grev yapan kullanıcılar hiç bir çıkarları olmadığını yalnızca platformun, hakları için bazı değişiklikler yapmasını istediklerini belirtti. Twitch’in en favori içerik oluşturucuları bile greve katıldı. Şirket konuyla ilgili direkt olarak çalışmalara başladı. Platform, içerik oluşturucuların millet, yaş ve cinsiyet gibi konularda haklarının korunmasını sağlayacak yeni özellikler üstünde çalışıyor.

Şirket, “En azından koşulları iyileştirmeye ve daha iyi bir yer haline getirmeye çalışmayı kendimize ve topluluklarımıza borçluyuz” açıklamalarını kullandı. Yakında şirket yeni politikasını duyuracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here