Twitter yine bazı değişikliklere yaptı

0
24
Twitter yine bazı değişikliklere yaptı
Twitter yine bazı değişikliklere yaptı

Tek yapmanız gereken, gönderinizin sağ üst köşesindeki üç nokta düğmesine değmek ve “Kimlerin yanıt verebileceğini değiştir” yazan seçeneği seçmek. Geçen yıl ağustos ayında şirket, cevap sınırlama özelliğini denek aşamadan çıkarıp tüm kullanımlara erişim izni vermişti. Bu sunum, tweet’inizi göndermeden önce size kimlerin – cümbür cemaat, takip ettiğiniz kişiler veya bahsettiğiniz kişiler – cevap verebileceğini seçme olanağı da vermiş oldu.

Yeni gelen bu ekleme de, yanıtlar bölümünüzde sürekli tartışma üstünde size daha da artı teftiş sunacak.

Yeni nitelik, Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in daha önce şirketin tek hedefi olduğunu söylediği, platformun “kamuya açık konuşmanın sağlığını artırma” çabalarının bir parçası olabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, size kimin cevap verebileceğini seçme özelliği bir takım kullanıcılar arasında ihtilaflı oldu, oysa platformda karşılaştığınız toksik davranışları da sınırlayabilir.

Nitelik devrimsel nitelikte olmasa da, Twitter platformu her kafadan sesin çıktığı karışık bir sosyal medya uygulaması olduğu için yanıtlar bölümünde aktif denetleme temin etmek kullanıcı için oldukça kayda değer bir gelişme olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here