Twitter’ın bu özelliği çok konuşulacak

0
4
Twitter’ın bu özelliği çok konuşulacak
Twitter’ın bu özelliği çok konuşulacak

Kullanıcılarının bu haklı taleplerini daha artı görmezden gelemeyen Twitter, çareyi “ Yanıltıcı İçerik” butonunu geliştirmekte buldu.

Şirketten yapılan açıklamada, şu lahza için deneme aşamasında olan “ Yanıltıcı İçerik” butonu, kullanıcıların doğru olmadıklarını düşündükleri içerikleri bildirebilmeleri için bir yol olacak. bununla birlikte şu an itibariyle Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore ve Avustralya’da deneme edilen bu özellik, bu ülkelerdeki kullanıcıların da tamamına değil sadece bir kısmına sunulmuş vaziyette.

bununla beraber Twitter’dan yeni nitelik hakkında gelen birincil tanımlama da kafaları karıştıran cinstendi. Şirketten gelen açıklamada, bu butonun ne kadar faal peşine düşüp takip edileceğinin şimdilik bir soru işareti olduğu, bu yolla yapılan her şikayetin izlenmeyeceği ama toplu bir şekilde böyle bir bildirim olduğu takdirde, muhakkak olmamakla birlikte dikkate alınabileceği söylendi.

Yani özet olarak Twitter, şu lahza bu özelliği koyuyoruz ama bu konudaki şikayetlerinizi ne dek dikkate alırız, hatta dikkate alır mıyız onu şimdilik biz de bilmiyoruz diyor. Bakalım bu nitelik gerçekten tüm dünya genelinde hayata geçecek mi ve daha da önemlisi, bu buton günden güne yalan ve spam haberlerle en ince ayrıntısına kadar şişen Twitter dünyasını bir nebze de olsa rahatlatabilecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here