Uçan taksiler gerçek edinmek üzere

0
12
Uçan taksiler gerçek edinmek üzere
Uçan taksiler gerçek edinmek üzere

Acilen ise işin içine NASA dahil oldu. Yapılan açıklamalara kadar bu kuruluş uçan taksi çalışmalarına başlıyor.

Uber göre geçtiğimiz yıl uçan taksi çalışmaları yapılmıştı. Derhal ise taksi görevi görebilen küçük uçaklar NASA tarafından tasarlanacak. Bu Nedenle uçan taksiler için önemli bir adım daha atılmış olacak. NASA konuyla ilgili Joby Aviation ile çalışmaya karar verdi. Uzun bir süredir irtibat halinde oldukları da açıklandı.

Elektrikli dikey kalkış ve iniş uçağı olarak anılan bu uçaklar doğru hava taksileri tekrar kullanılacak. Yapılacak olan test uçuşları ile birlikte geleceğin büyük kasaba konseptleri birazcık daha ön plana çıkacak gibi görünüyor. Gelecek yıllarda hava sahası konseptlerinin modellenmesi NASA için büyük bir öneme sahip.

hemen hemen 50 mikrofondan oluşan bir sistem ile uçağın sesi denetim edilecek. Bu Nedenle kent için uygun bir ortam oluşturup oluşturmadığı görülmeye çalışılacak. Aslına bakacak olursak bugüne değin hiç bir kuruluş böylesine ayrıntılı bir egzersiz yapmamıştı. İlk defa NASA gibi bir devasa kuruluş işin içerisine dahil oldu.

Her ne değin teknik süreçler ön planda olsa bile bir takım hukuki mevzuatlar aşılamayabilir. Mesela milli hava sahasında kullanılma izni en manâlı problemler aralarında yer alıyor. Ancak uçan taksitlerin gelecekte ayrıca kargo ayrıca de insan taşırken büyük bir öneme sahip olacağı varsayım ediliyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here