Ünsal: Hukuk rafa kaldırıldığı için soruşturma yerine TV’ye çıkılıyor

0
26
Ünsal: Hukuk rafa kaldırıldığı için soruşturma yerine TV’ye çıkılıyor
Ünsal: Hukuk rafa kaldırıldığı için soruşturma yerine TV’ye çıkılıyor

Eski AKP Milletvekili, DERMAN Partisi kurucusu ve insan hakları savunucusu Ahmet Faruk Ünsal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkındaki iddiaların TBMM göre veya adlı soruşturmaya konu edilmemesini eleştirerek, bakanın televizyonlara çıkarak aklanmaya çalıştığını vurguladı.

“AKP döneminde hukuk rafa kaldırıldığı için bu iddialar karşısında TBMM araştırması ve adli soruşturma yerine TV programına çıkılıyor, karşı taraf gazetecilerin olduğu program da lütuf gibi sunuluyor!” diyen Ünsal, ekledi: “Bunu kabullenmek iddiaların doğruluğu halinde bile yargı harekete geçemez!”

 

Akp döneminde hukuk rafa kaldırıldığı için bu iddialar aleyhinde TBMM araştırması ve adli soruşturma yerine TV programına çıkılıyor, karşı taraf gazetecilerin olduğu program da lütuf gibi sunuluyor! Bunu kabullenmek iddiaların doğruluğu halinde bile hak harekete geçemez!

— Ahmet Faruk Ünsal (@afunsal02) May 24, 2021
“BAKAN İTİRAF ETTİ, YARGI YİNE HAREKETE GEÇMEDİ”

2015’te hükümet sözcüsünün kendi Belediye Başkanı hakkında açıkça itirafta bulunduğunu kaydeden Ünsal, “Hak tekrar harekete geçmedi. Cumhurbaşkanı Belediye başkanlarını zorunlu istifa ettirdi, iddialar soruşturulmadı. Bu iktidar adalet yerine yürütmeyi koyarak fonksiyon gaspı yapıyor. Bunu normalleştirmemeliyiz!” değerlendirmesinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker’in açıklamalarıyla hakkında çoğu iddia gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade geçtiğimiz günlerde TRT Haber’de yayına katılarak kendini savunmuştu. Programda gazetecilerin soru sormaması, ya da sormalarına fırsat verilmemesi ise eleştiri konusu olmuştu.

Bunun üzerine Asilzade, bu akşam Habertürk televizyonunda arasında “rakip” olarak bilenen Merdan Yanardağ ve İsmail Saymaz’ın da olduğu gazetecilerin karşısına çıkmaya karar verdi. Bu akşam yayınlanacak programda Aristokrat’nun Sedat Peker’in iddialarına ne cevap vereceği merak konusu oldu. Programda, TRT yayınında Aristokrat’ya sorulamayan soruların da sorulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here