Vakalar azaldı, millet tedbiri elden bırakmıyor

0
35
Vakalar azaldı, millet tedbiri elden bırakmıyor
Vakalar azaldı, millet tedbiri elden bırakmıyor

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, 22-28 Mayıs’ta her 100 bin kişide görülen Covid-19 olgu sayılarını açıkladı. Bakan Koca’nın paylaşımına tarafından, son bir hafta içinde nüfusa kadar ‘en çok olgu azalan iller’ arasında Samsun 4’üncü sırada yer aldı. Geçen hafta açıklanan verilere kadar Samsun’da her 100 bin kişide 97,19 olarak gerçekleşen vaka sayısı bir hafta içinde 55,60’a geriledi. Vakalarda yaşanan düşüş vatandaşları da mutlu etti. Sahillere ve parklara gelen vatandaşlar, bu düşüşten hoşnut olduklarını fakat tedbirli davranılması gerektiğini ifade etti.

‘DENETİMLER SAYESİNDE VAKA SAYISI DÜŞTÜ’

Halkın birazcık daha tedbirli davrandığını bildiren Ali Önder, “Önceden fazla duyarsızdık, kabullenemedik. Ben kardeşimi koronavirüs nedeniyle kaybettim. O da ‘koronavirüsten bir şey olmaz’ diyordu. Fakat bu iş ne zaman kapımıza geldi, durumu anladık. Geçtiğimiz aylarda zirvedeydik, denetimler ve uyarılar tamamen olgu sayısı düştü. Yaz aylarında ‘zaten sahildeyiz, dışarıdayız’ düşüncesiyle millet akılsız davranabilir. Hiçbir şey sağlımızdan kıymetli yok, aklıselim olalım” dedi.

‘MUTLUYUZ AMA DİKKATİ OLMALIYIZ’

Olgu azalışından nedeniyle çok mutlu olduğunu ifade eden Ali Arman, “İnşallah daha iyi olur ve maskemizi de çıkarırız. Kısıtlamalar kaldırıldı fakat biz kurallara uyuyoruz. Lokantalar ve kafeler de açıldı, esnaf büyük bir can sıkıntısı içindeydi. Mutluyuz fakat dikkati de elden bırakmamamız gerekiyor. Maske, mesafe kurallarına dikkat edelim, kurallara uyalım. Uymazsak ilerde yine kısıtlamalar olur ve sıkıntıyı yine bizler çekeriz. Cümbür Cemaat kendi görevini yerine getirse sorun olmaz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here