WhatsApp çoklu aygıt desteğine onaylama verdi

0
29
WhatsApp çoklu aygıt desteğine onaylama verdi
WhatsApp çoklu aygıt desteğine onaylama verdi

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde bulunan WhatsApp durmadan yeni özellikler alıyor. Bu özelliklerin ara sıra kullanıcılara geç ulaşması tepki toplayabiliyor. Örneğin son olarak yayınlanması planlanan çoklu cihaz desteği az önce kimseye gönderilmedi. WhatsApp geliştiricileri konu üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Geliştiricilerin yaptıkları araştırmalar sonucunda olumlu bir takım sonuçlar ortaya çıktı. Mark Zuckerberg bu özelliğin kullanıcılara kısa bir vakit içerisinde dağıtılacağını söyledi. Ama birincil dağılım için o kadar umutlanmamak gerekli. Sadece beta kullanıcılara sunulacak.

Hemen Olan mesajlaşma uygulamaları denilince akıllara ilk gelen platformlardan WhatsApp, Ağustos ayının sonlarına değin bu özelliği kullanıcılara sunacak. WhatsApp CEO’su Will Cathcart özelliğin beta kullanıcılarına dağıtılacağını ifade etti. Bu Nedenle net bir tarih ortaya çıkmaya başladı.

Mark Zuckerberg bütün bunlara ek olarak sadece bir defa görüntülenebilecek fotoğraf ve video paylaşımlarından bahsetti. Ona söylenenlere göre bir kere görülebilen fotoğraf veya videolar WhatsApp beta sürümünde kullanılabilir hale gelecek. Hem hem Android hemde iOS için bu yeni özellik geçerli olacak.

Sadece bir kere görülebilen resim ve videolar Snapchat platformunu hatırlatıyor. Facebook çoğu uygulamadan özellikler alarak kendi bünyesine aktarıyor. Bu Nedenle onları satın almak yerine özelliklerini kullanıyor. Peki sizce WhatsApp’ta daha diğer ne nesil özellikler olmalı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here