WWDC 2021 beklentilerin çok aşağı kaldı

0
26
WWDC 2021 beklentilerin çok aşağı kaldı
WWDC 2021 beklentilerin çok aşağı kaldı

Apple uzun bir süredir ilgiyle beklenen etkinliği WWDC’yi sonunda gerçekleştirdi. WWDC tarafında genel beklenti yenilikçi yazılımların yanı sıra bir takım ürünlerin de tanıtılması yönündeydi. Bilhassa de yeni tür iPad modellerinin tanıtılmasına belirlenmiş gözüyle bakılıyordu. Peki ne oldu?

Apple gerçekleştirdiği etkinlikte tek bir ürün bile tanıtmadı. Alışılmış olarak yeni iOS, iPadOS, WatchOS ve MacOS tanıtımları gerçekleşti. Peki bu işletim sistemlerinin yeni sürümü beklentileri ne derece karşıladı? Dilerseniz birazcık da bunu değerlendirelim.

Apple çoğunlukla ekosistemini daha da geliştirdiği bir tanıtım gerçekleştirdi. Yani evinizde herşey A’dan Z’ye Apple ise ve Amerika’da yaşıyorsanız tanıtılan yazılımlar hoşunuza gitmiş olabilir. Örneğin Apple Watch ile konut kapınızın kilidini açabilecek olmanız sahiden çok büyük.

Lakin meslek Türkiye gerçeklerine geldiğinde tanıtılan yazılımların böylece aman aman işlevsel olduğu söylenemez.

iOS 15 tarafında bazı yenilikler gelse de öyle köklü değişiklik özelliğinde bir özellik sunulmuyor. Aynı şart iPadOS için de geçerli. Androd’in yıllardır kullandığı Widgets çubuğu yeni tür iPadOS’te gelişmiş olarak karşımıza çıkacak.

neticede Apple, fanlarının hayli etkilendiği ama teknoloji tutkunlarını çok da hoşnutluk edemeyen bir etkinlikle karşımıza çıktı. En azından yeni cins iPad modelleri tanıtılsaydı öbür bir faaliyet olabilirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here