Xiaomi artık elektrikli araba tarafında da gösterişli

0
10
Xiaomi artık elektrikli araba tarafında da gösterişli
Xiaomi artık elektrikli araba tarafında da gösterişli

Şimdi otomobil piyasasındaki devlerin yanı sıra, Huawei, Apple, Xiaomi gibi teknoloji devleri de elektrikli otomobil için kolları sıvamış durumda.

Acilen elektrikli otomobiller konusunda en ciddi adımlar Xiaomi’den geliyor. Çinli imalatçı kısa bir zaman önce elektrikli araba üretimi için önemli bir bütçe ayırdığını açıklamıştı. Xiaomi acilen de hedefini belirledi.

Teknoloji sektörünün dev ismi önümüzdeki süreçte önce Çin, ardındaki da Avrupa pazarını hedefliyor. Bu da Xiaomi logosuna sahip otomobillerin Avrupa’ya geleceğini gösteriyor. Kesinlikle bizi alakadar eden şey Türkiye’ye gelip gelmeyeceği. Eğer Xiaomi Avrupa pazarını hedefliyorsa, olasılıkla otomobillerini Türkiye’ye de getirecektir. Bekleyip göreceğiz.

Xiaomi’nin haricinde Huawei de şu sıralar kayda değer adımlar atıyor. Bu bağlamda bakıldığında Huawei logolu otomobilleri de Türkiye yollarında görebiliriz.

Ast oysa bunun için vakit gerekecek. Önümüzdeki süreçte çok daha pozitif elektrikli otomobil göreceğimiz belli. Dileriz elektrikli araba fiyatları da önümüzdeki süreçte akla uygun seviyelere düşer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here