Xiaomi Mi 12 için ilk akıntı geldi: Sektörde bir birincil olacak

0
17
Xiaomi Mi 12 için ilk akıntı geldi: Sektörde bir birincil olacak
Xiaomi Mi 12 için ilk akıntı geldi: Sektörde bir birincil olacak

Xiaomi, yeni amiral gemisi serisi Mi 12 için hazırlıklara devam ederken cihaz hakkında birincil sızıntı haberi geldi. İnternette paylaşılan yeni bilgilere göre Xiaomi Mi 12 serisinde yeni bir hafıza teknolojisi kullanılacak.

3 ayda bir güncellenecek Xiaomi, POCO ve Redmi modelleri3 ayda bir güncellenecek Xiaomi, POCO ve Redmi modelleri

Xiaomi, Apple'ı geçerek ikinci sıraya yükseldiXiaomi, Apple’ı geçerek ikinci sıraya yükseldi

JEDEC Katı Hal Teknolojisi Derneği, LPDDR5X bellek olan “5. cins düşük dinç çift süratli” (LPDDR5) DRAM bellek için yeni JESD209-5B standardını duyurdu. LPDDR5X’te 3 başlıca değiştirme bulunuyor. İlki: Hızın 6400Mbps‘den 8533Mbps‘ye yükselmesi. İkincisi: TX/RX eşitlemesinin, sinyal bütünlüğünün iyileşmesini sağlaması. Sonuncusu: Yeni uyarlanabilir onarım yönetiminin, güvenliği artırması. Yeni bir sızıntıya tarafından Xiaomi Mi 12, bu yeni bellek standardı ile piyasaya çıkacak. Keza Mi 12, Qualcomm’un yeni tür amiral gemisi çipi Snapdragon 898‘i (geçici isim) kullanacak.

MI 12 BU TEKNOLOJİYİ KULLANAN İLK CİHAZ OLABİLİR

Xiaomi Mi 12’nin bu belleği kullanması, onu ilk LPDDR5X hafıza kullanan zeki telefon haline getirir. Snapdragon 898, 4nm süreci ile üretilecek ve Cortex-X2 tabanlı belli başlı çekirdeğin 3.09 GHz saat hızlarına çıkması bekleniyor. Snapdragon 898’de yer alan çekirdekler bir önceki modellerin güncellenmiş versiyonları. Kryo 780 “süper büyük” çekirdek Cortex-X2‘ye dayanmaktadır. Kryo 780 “büyük” çekirdek ise Cortex-710‘a dayanıyor. Bu güncellenmiş çekirdekler 64-bit v9 komut setini esas bölge ARM’ın en son genel sürüm tasarımı olarak karşımıza çıkıyor.

KAYNAK: HABER7
Abone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here