Xiaomi, yükselişini sürdürüyor

0
5
Xiaomi, yükselişini sürdürüyor
Xiaomi, yükselişini sürdürüyor

Canalys göre paylaşılan verilere göre Xiaomi 2021’in ikinci çeyreğinde pazar payını yüzde 83 oranında arttırarak yüzde 17’lik pazar payına erişti.

Bu sonuçla yüzde 19’luk pazar payına sahip olan Samsung’un anında ardındaki yer alan Xiaomi, çok önemli bir başarıya ulaşmış oldu.

Eğer Çinli imalatçı, pazar payını bu şekilde arttırmaya devam ederse kısa vakit daha sonra Samsung’u da devirecektir. Hatırlanacağı üzere Huawei de kısa süre önce Samsung’u devirmeye hayli yaklaşmıştı. Hatta bir çeyrek sonrasında Huawei en fazla telefon sevkiyatı gerçekleştiren isim olmayı başarmıştı.

Şu Anda benzer şey Xiaomi için geçerli diyebiliriz. Xiaomi’nin bilhassa Latin Amerika ve Afrika’da koskocaman bir artma yakaladığı belirtiliyor. Latin Amerika satışlarını 4 kat arttıran Çinli şirket, Afrika’da da yüzde 150 oranında bir artma yakalamış durumda. Bakalım Çinli imalatçı önümüzdeki süreçte bu başarısını devam ettirebilecek mi? Bunu zamanla göreceğiz. Sonuçta Samsung’u zirveden indirmek çok da kolay olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here