‘Yargı sistemi itirafçılar üzerine kurulu, Peker neden dinlenmesin?’

0
46
‘Yargı sistemi itirafçılar üzerine kurulu, Peker neden dinlenmesin?’
‘Yargı sistemi itirafçılar üzerine kurulu, Peker neden dinlenmesin?’

Britanya merkezli haber ajansı Reuters, Sedat Peker’in eski ve mevcut hükümet yetkilileriyle ilgili çeşitli iddialarını içeren videoların milyonlarca birey kadar izlenmesine dikkat çeken, videoların neden bu dek takip edildiğini inceleyen bir haber hazırladı.

‘ÇETENİN İÇİNDEN CANLI YAYIN YAPILIYOR GİBİ’ 

T24 Ankara Temsilcisi Gökçer Tahincioğlu, “Anlattıkları şeyler de çetenin içinden canlı yayın yapılıyor gibi. Bir saat aralıksız garip şeyler anlatan bir adam söz konusu” değerlendirmesinde bulundu ve “Tabii ancak dinlenecektir ve dinlenmesi de gerekir” diye devam etti.

“Devletin bugün dek itirafçılar ve sıcacık tanıklar üzerine bir adalet sistemi kurduğunu” açıklayan Tahincioğlu, “Bu defa gizli olmayan, isteyerek konuşan bir itirafçı laf konusu. Neden dinlenilmesin?” dedi.

‘ERDOĞAN’IN HAYATI ZORLAŞABİLİR’ 

Robert Bosch Akademisi’nden Galip Dalay da, videolardaki suçlamaların Tayyip Erdoğan için hayatı  zorlaştırabileceğini açıklama etti. Dalay buna gerekçe olarak, Erdoğan’ın TBMM’deki milliyetçi müttefiklerinin desteğini almaları için sırtını Süleyman Aristokrat gibi kabine üyelerine dayamasını gösterdi.

Dalay, Soylu’nun görevden alınmasının Erdoğan’ın siyasi tabanına zarar verebileceği gibi, görevde kalmasının da bir “zayıflık göstergesi” olarak nitelenebileceğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here