Yaz ayında 5 bin 208 TL doğalgaz faturası geldi! Yurttaş neye uğradığını şaşırdı

0
8
Yaz ayında 5 bin 208 TL doğalgaz faturası geldi! Yurttaş neye uğradığını şaşırdı
Yaz ayında 5 bin 208 TL doğalgaz faturası geldi! Yurttaş neye uğradığını şaşırdı

Ataşehir’de yaşamış Eren Erbey, yaz aylarında evine ortalama 50 TL gelen doğalgaz faturasının bu kez iki ay için 5 bin 208 TL gelmesi üstüne neye uğradığına şaşırdı. Eren Erbey İGDAŞ’a yaptığı itiraz üzerine faturanın dürüst olduğu yanıtını aldı. Aldığı yanıt ile işin içinden çıkamayan Erbey sorununun çözülmesi için yetkililerden takviye bekliyor.

Trabzon'da bir esnaf dükkanına bu yazıyı astı, aylık cirosu arttı!Trabzon’da bir esnaf dükkanına bu yazıyı astı, aylık cirosu arttı!

2 AYLIK FATURA 5208 TL

Ataşehir İçerenköy Mahallesi’de kıraathane işleten Eren Erbey evine yaz ayında 2 aylık doğalgaz faturasının 5 bin 208 TL gelmesi üstüne neye uğradığına şaşırdı. Yaz ayında yalnızca sıcak su kullanımından nedeniyle sıradan 50 TL doğalgaz faturası geldiğini belirten Eren Erbey 2 ay için gelen miktar üzerine İGDAŞ’a itirazda bulundu. Erbey, İGDAŞ’dan faturanın içten olduğunu, itiraz için ilk kez faturanın ödenmesi gerektiği yanıtını aldı. Faturanın geldiği daireden taşınmasına rağmen 5 bin 208 TL’yi ödeyemediği için abonelik işlemlerini sonlandırmayan Eren Erbey faturada oluştuğunu iddia ettiği hata için yetkililerden destek bekliyor. 
 
YANLIŞLIK OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR LAKIN…

Fatura sahibi Eren Erbey, “Abonelik sözleşmesini iptal etmek için İGDAŞ’a gittik. Bu faturada bir gün öncesinde gelmiş, bir yanlışlık olduğunu düşündüm ve önemsemedik. İptal ettirmek için gittiğimde 5 bin 208 TL borcumuz olduğunu ve bu faturanın da 60 günlük bir fatura olduğu söylendi ve bu fatura vaktinde bayram sürecinde de tatil bölgelerindeydik. Gün içerisinde çalıştığımız için sabahleyin çıkıyoruz akşam eve geliyoruz zaten ev gün içerisinde boş kalıyor. Böyle bir faturanın şüphesiz bizim olacağını varsayım etmiyoruz zaten. İGDAŞ’da geçmişe dönük faturalara baktığımızda bu dönemlerde 50 TL ortalama fatura geldiğini gördük ve yetkililerde faturada bir yanlışlık olabileceğini söylediler. Fakat buradaki aboneliğimi kapatabilmek için önce faturamı ödememi sonra itiraz etmem gerektiğini söylediler. Ama ben kullanmadığım sorumlu olduğum bu tutarı ödemek istemiyorum” dedi.

KAYNAK: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here