Yerli üretim Oppo Reno 5 Lite tepe gösterdi

0
30
Yerli üretim Oppo Reno 5 Lite tepe gösterdi
Yerli üretim Oppo Reno 5 Lite tepe gösterdi

Oppo Reno 5 Lite’ın en manâlı özelliklerinden bir tanesini ekranı oluşturuyor. Büyük ekran, bir şeyler okumak, oynamak ve izlemek için ideal.

6.43 inç değerdeki ekran, Amoled teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve FHD+ çözünürlük sunuyor. İç ve dış mekân kullanımlarında yeterli netlik sunabiliyor. Dokunuşlara çabuk cevaplar verebiliyor. Ek olarak, uzun süreli kullanımlarda gözlerinizin hasar görmemesi için göz konforu modunu da barındırıyor.

Oyunlar için ideal performans sunabiliyor

Telefon, MediaTek Helio P95 çipsetiyle geliyor. Bunun yanına 8GB RAM ve 128GB dahili depolama faktörleri var. Android 11 işletim sistemine sahip telefon, oyun ve dilekçe çalıştırma performanslarıyla hoşnutluk edecektir.

Yaptığımız denemelerde, Call of Duty Mobile gibi iyi grafiklere sahip bir oyunu rahatlıkla oynayabildik. Genelde akıcı performans sunan oyun, görsel olarak da yeterli düzeyde. Uzun süreli deneyimlerde de fazla ısınma gibi sıkıcı bir detayla karşılaşmadık.

Dörtlü kamera sistemi ve üstelik

Telefonun arka tarafında suni akıl destekli dörtlü kamera sistemi konumlandırılmış: 48+8+2+2MP.

Kameralar size pek fazla seçenek sunuyor. Geniş açısal çekimler yapabilir, bokeh efektli fotoğraflar çekebilir veya 4cm mesafeden makro çekimler gerçekleştirebilirsiniz.

Mesela, dual video özelliği doğruca, aynı anda keza arka kamera ayrıca de ön kamerayı aktifleştirerek çekimler yapabilirsiniz. Yapay zekâ destekli renkli çekim modlarında da kendinizi renkli, arka planı siyah beyaz ışık halkası getirerek de çekimler yapabilirsiniz.

Arka kamera tarafında 4K 40FPS video çekim seçeneğinin de olduğunu söyleyelim.

Önde de 32MP kamera var ve keza selfie’ler keza de internet üzerinden yapacağınız görüntülü görüşmeler için yeterli performansa sahip. Aynı şekilde, ön kamerada da suni zekâ destekli renkli portre fotoğraf modu var. Kendinizi renkli, arka planı da siyah beyaz olarak çekebiliyorsunuz.

Yoğun kullanımda bile bütün gün tatmin edici pil performansı

OPPO Reno5 Lite, 4310mAh pille geliyor ve bu pil, çabuk sıkıntı desteği de sunuyor. Oppo’nun 30w değerde Vooc 4.0 süratli yük teknolojisine yardım veren telefon, tek çok miktar ile yoğun kullanımda deha bir günü rahatlıkla çıkarmanızı sağlıyor. Adi kullanımda ve zorlama tasarruf modu da açık ise, tek yük ile iki günü de geride bırakmanız muhtemel.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here