YKS refakatçileri sokağa çıkma yasağından muaf mı? Pazar günü (27 Haziran) sokak kısıtlaması var mı?

0
42
YKS refakatçileri sokağa çıkma yasağından muaf mı? Pazar günü (27 Haziran) sokak kısıtlaması var mı?
YKS refakatçileri sokağa çıkma yasağından muaf mı? Pazar günü (27 Haziran) sokak kısıtlaması var mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günkü kabine toplantısının peşinde yaptığı basın toplantısında, sokağa çıkma kısıtlamalarının tümüyle kaldırılacağını, şehirleri arası gezi kısıtlamalarıyla, şehir içi toplu nakliye araçlarındaki sınırlamaların da sona ereceğini, ayrıca millet kurum ve kuruluşlarında olağan mesai düzenine geçileceğini söyledi. Bu gelişme sonrası hafta sonu sokağa çıkma yasağının durumu merak konusu oldu. İşte 26-27 Haziran hafta sonu yasaklarında son durum…

PAZAR GÜNÜ (27 HAZİRAN) CADDE KISITLAMASI VAR MI?

Hafta sonu yasaklarının kaldırılacağı 1 Temmuz İçişleri Bakanlığı genelgesi demin yayımlanmadı. öte yandan, pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağı bu hafta da uygulanacak. Laf konusu esnemeler 1 Temmuz’dan sonraki süreçte yürürlüğe girecek.

YKS REFAKATÇİLERİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN MUAF MI?

YKS’ye girecek adaylar ve refakatçileri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tedbirleri” konulu genelge gönderdi.

Sınav görevlileri ve sınava girecek adaylar ile beraberindeki refakatçi ve/veya yakınlarının, YKS sınavına bulunma/devir olmak üzere özel araçlarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatleri için gezi müsade belgesi aranmayacak ve yapılacak denetimlerde belirtilen kişilerin tayin belgesi ya da aday giriş belgesini takdim etmeleri yeterli olacak.

60d4617ad265a204407ee90a
Tam gün sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 27 Haziran Pazar günü, imtihan görevlileri ve sınava girecek adaylar ile beraberindeki refakatçi ve/veya yakınları 05.00-19.00 saatleri aralarında durumlarını belgelendirmek (görevli veya aday giriş belgesi) kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

27 Haziran Pazar günü kırtasiyeler ve fotoğrafçılar (kimlik kartı için zorunlu olan fotoğrafın temini amacıyla), 07.00-18.00 saatleri arasında açık olabilecek. Bu yerlerde çalışanlar da belirli vakit dilimi içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here