Yüz yüze eğitime başlayacak öğrenciler için teknolojik cihazlar

0
5
Yüz yüze eğitime başlayacak öğrenciler için teknolojik cihazlar
Yüz yüze eğitime başlayacak öğrenciler için teknolojik cihazlar

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nda yüz yüze eğitime başlayacağı tarihi 6 Eylül 2021 olarak açıklamıştı. Pandemiyle geçen bir buçuk takvim uzak eğitim sistemi sona erecek ve önümüzdeki ay öğrenciler dersliklerde yerini alacak. Yüz yüze eğitimin başlayacağı 2021-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda öğrencilere asistan olacak çoğu yeni teknolojik cihaz tanıtıldı. Öğrencilerin derslerine muavin olacak ve onların hayatını kolaylaştıracak teknolojik ürünleri sizin için derledik.

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması! Detaylar belli olduMEB’den yüz yüze eğitim açıklaması! Ayrıntı kesin oldu

Yüz yüze eğitimde ilk ders zili için tarih belli oldu! Bakan Özer kararlıYüz yüze eğitimde ilk ders zili için tarih emin oldu! Bakan Özer istikrarlı

EN İDEAL ARAÇ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Günümüzde öğrencilerin en temel ihtiyaçlarından birisi taşınabilir bilgisayarlar. İnternet üzerinden çalışmalar yapmak, proje sıralamak ve devir kâğıda dökmek için en ideal vasita dizüstü bilgisayarlar olarak öne çıkıyor.

Dizüstü bilgisayar seçimi yaparken öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurulması kritik yük taşıyor. Keza evde uygulama için bilgisayara ekstra bir monitör bağlanarak daha rahat bir egzersiz ortamı oluşturulabilir.

3 BOYUTLU YAZICI

Öğrencilerin yeni öğretim yılında projelerini hazırlaması ve hayal güçlerini dışa vurabilmeleri için 3 boyutlu yazıcılar da seçim edilebilir. Günümüzde bir bilgisayar veya tablet fiyatına alınabilecek 3 boyutlu yazıcılar bulunuyor. Yerli markaların bu alanda ürettiği güzel modeller mevcut.

ROBOTİK KODLAMA SETLERİ

Geleceğin meslekleri aralarında yerini bölge robotik kodlama için günümüzde çoğu set bulunuyor. Çocuk yaşlardan başlayarak gençlere ve yetişkinlere hitap edecek seviyelerde robotik kodlama setleri eğitim hayatında öğrencilere büyük yardım verebilir.

GÖZ SAĞLIĞI İÇİN YAZICI

Öğrencilerin hazırladıkları ödev, sunum ve projeleri kağıda dökebilmesi de gerekebiliyor. Bunun için öğrencinin zahmetsizce ulaşabileceği bir printer olması epeyce önemli. Keza göz sağlığını korumak açısından da ara sıra bilgisayar ekranı yerine yazıcıdan metinlerin çıktısının alınarak bedenen üzerinde kafa yorulması yararlı olacaktır.

ALTERNATİF OLARAK TABLET

Çocukların en fazla sevdiği teknolojik cihaz haline gelen tabletler günümüzün en popüler cihazlarından biri oldu. Dizüstü bilgisayar yerine geçeceği düşünülen tabletler bütçeye uygunluğu açısından seçim sebebi olabilir. Dokunmatik ekranı nedeniyle pratik bir uygulama sunan tabletler çocukların uygulamalara daha kolay ulaşmasını sağlıyor. Android ve iPad modelleri bütçeye göre istikrarsızlık gösteriyor.

AKILLI KALEM

Teknoloji ve eğitimin kolay lakin gerçi etkileyici bir birleşimi olan zeki kalem , yazılı metninizi dijitalleştiren akıllı yazılım ve sesi kaydeden alıngan bir mikrofon aracılığıyla derslerden ve derslerden aldığınız bütün notları dijital olarak kaydetmenizi sağlıyor. Öğrenciler bu tarz akıllı kalemler baştan sona jurnal ders takibini daha basit hale getirebilir. Bilgisayar veya tablete bağlanarak tüm notları pratik bir şekilde dijital ortama devretmek mümkün.

ELEKTRONİK KİTAP 

Elektronik kitap okuyucu doğruca e-kitap formatındaki tüm belgeleri pratik bir şekilde yanınızda taşıyabilirsiniz. Öğrencilerin sırt çantalarını kitapla doldurmanın önüne geçecek bu aygıt doğruca okuma alışkanlığı da geliştirilebilir. Günümüzde birçok büyük firma e-kitap okuyucu üretiyor. 

GÜRÜLTÜ ENGELLEYİCİ KULAKLIKLAR

Öğrencilerin özellikle şamatacı bölgelerde yaşıyorlarsa daha iyi konsantre olabilmesi için gürültü engelleyici özelliğe sahip kulaklıkları tercih etmesi epeyce yardımsever olabilir. Bu kulaklıklar sayesinde çevredeki sesler minimuma indirgenebiliyor. Günümüzde az daha bütün markalar bu özelliğe sahip kablolu veya bütün kablosuz modeller üretiyor.

KAYNAK: HABER7
Abone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here