Zeki telefonları nasıl tehlikesiz ülkü getirebilirsiniz

0
14
Zeki telefonları nasıl tehlikesiz ülkü getirebilirsiniz
Zeki telefonları nasıl tehlikesiz ülkü getirebilirsiniz

Son günlerde ortaya meydana çıkan Pegasus isimli zararlı yazılım bunun en ileri düzey örnekleri arasında yer alıyor. Siber saldırılar ile birlikte hiç beklenmeyen problemler ortaya çıkmaya başladı. Virüs bulaşan cihazları arındırmak ise bir öyle zorlama ayla geldi. Fakat ABD senatosu siber saldırılara uğramış olan cihazlar için kapatıp açma önerisinde bulundu.

Tüm zeki telefon markaları için geçerli olan bu yöntem ile birlikte virüslerden korunmak daha kolay. ABD senatosu için bahşedilen güvenlik bilgilendirmesine bakıldığında telefonu kapatıp açmanın doğrusu fazla önemli olduğu ifade edildi. Normal şartlarda zararlı yazılımlar kalıcı değildir. Ancak bilgisayar korsanları onu daimi ışık halkası getirmek için yeni kod parçaları ekliyor.

Bilhassa son dönemlerde birçok kişinin akıllı telefonlarını kapatıp açma gibi işlemler yapmaması bilgisayar korsanlarını daimi yazılım hazırlama konusunda düşündürmeye başladı. Bu Nedenle hackerlar virüsleri kalıcı olmayacak şekilde ayarladı. çoğu zararlı yazılım akıllı telefonların sadece hafıza bölümünden yönetiliyor.

Size ait cep telefonunu açıp kapatmanız ile birlikte hafıza kısa sürede sıfırlanacağı için zararlı yazılımdan kurtulmanız olası. Kesinlikle Pegasus gibi heybetli boyutlardaki zararlı yazılımları durdurmak bu şekilde imkansız. Ancak çoğu zararlı yazılım için telefonu açıp kapatmanın işe yaradığını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here